Maciej Chodziński i Maciej Salamon "Roboty ziemne"

Powrót
roboty.jpg
Katowice, Skwer im. Walentego Roździeńskiego

„Carboneum”
Maciej Chodziński i Maciej Salamon (Roboty Ziemne).
Kuratorka: Emilia Orzechowska.
Węgiel (C, łac. carboneum) znajduje się na czwartym miejscu najczęściej występujących pierwiastków we wszechświecie. Ma on zdolność do tworzenia bardzo długich łańcuchów zawierających wiązanie C-C i tworzy więcej związków niż wszystkie inne pierwiastki chemiczne. Te właściwości węgla czynią go chemiczną podstawą życia. Znaczne jego ilości występują również w paliwach kopalnych - substancjach powstałych ze zmarłych związków organicznych, które zalegały przez kilkaset milionów lat pod ziemią i uległy rozkładowi.

Maciej Chodziński (ur. 1981) – mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, tworzeniem wideo, obiektów i instalacji. Pomysłodawca i współtwórca niezależnego magazynu artystycznego Krecha. Autor projektów: Powinni się nie urodzić czy Roboty ziemne, które realizuje wraz z Maćkiem Salamonem. Absolwent Wydziału Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (2008) oraz Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Gdańskim (2005).
http://chodzinski.blogspot.com

Maciej Salamon (ur. 1984 r.) kiedyś studiował na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, dzisiaj prowadzi zajęcia na wydziale intermediów. Grafik, ilustrator, twórca murali i sitodruków. Wokalista i autor tekstów w rodeopunkowym zespole Gówno. Wokalista i gitarzysta nekropolowego duetu Nagrobki. Członek grupy artystycznej Krecha wydającej periodyk o tej samej nazwie. Prowadzi zakładową Galerię Gablotka na terenie stoczni gdańskiej. Dobry chłopak.
www.macieksalamon.com